31 Mart 2012 Cumartesi

kendine aşık mısın???


KENDINIZE AŞIK MISINIZ??

OLMALISINIZ!!!!

Merhaba..Estetisyenliği bir kenara bırakıp sadece kadın kadın yazmak istedim..Beden güzelliği dışında güzelliklerden bahsetmek geliyor içimden.Hayatı sevişir gibi yaşamak,hayatla birlikte dans etmek,kendi şarkımızı söyleyerek cıvıldamak..içim içime sığmıyor bazen…dünya öyle muhteşem ki ve deneyimlenecek öyle çok şey var ki. Biz kendine aşık insanlar topluluğunu oluşturmaya başladığımızdan beri çok ama çok eğleniyoruz..Önce ne kadar değerli olduğumuza ve neleri hak ettiğimize karar verdik,dolayısıyla neleri hak etmediğimize deJ  ve o günden beri çok eğleniyoruz..Bir kararlılık,aman bir azim,bir istikrar,bir ne istediğini bilme durumu inanamazsınız.. etrafımızdaki herkes şaşkın,noluyo orda bakışlarıyla biraz da endişeli bizi izliyor. Biz bıyık altından gülen suratlarımızla her “nasılsın” diyene HARİKAA diye cevap veriyoruz..Çünkü öyle,harika..

Karar vermek ve adanmak..işte bunun dayanılmaz hafifliğini yaşıyoruz..kendimizi kendimize adadıkkk. Çünkü nihayet anladık ve öğrendik ki,eşimizi,çocuğumuzu,ailemizi,dostlarımızı çok seviyorsak ve onları mutlu etmek istiyorsak önce kendimizi mutlu etmeliyiz..Kendimizi sevmeden,kendimize şefkat göstermeden,kendimizle aşk yaşamadan bizden kimseye yar olmayacak..Kendimizi mutlu,doyumlu, bütün hissetmeden kimseye mutluluk vermek mümkün olmayacak..

Sonra ilk iş hayatımıza bakıp,çok eğlenceli bir çalışma yaptık..ve aramıza katılan herkese bunu öğretiyoruz büyük bir zevkle..Biz gönüllü kendine aşık etme grubuyuz,ve sloganımız,FAZLALIKLARI AT EKSİKLERİ TAMAMLA..o kadar keyifli ki anlatamam..şımarık bir çocuk gibi davranıyoruz,hayatımızda istemediğimiz ne varsa arkaya bile bakmadan atıyor ve istediklerimize yer açıyoruz.sonra isteklerimizi yerleştirmek için ne yapmak gerekiyorsa büyük bir keyifle yerine getiriyoruz..daha önce ertelediğimiz ne varsa,gerçekleştirmenin bir yolunu buluyor ve yapıyoruz..Tabi bu konuda birbirimize verdiğimiz destek ve motivasyonu tahmin edebilirsiniz..Bazen oturup çok gizli bir tarikatın üyeleriymişiz gibi gizli gizli toplantılar yapıp hayallerimizi konuşuyoruz,heyecanla..Bazen kendimizdeki değişiklerin etrafımızdakilere yansımalarından kaynaklanan şaşkın hikayelerini dinliyoruz,bazen iş hayatımız için ciddi toplantılar yapıp birbirimize destek veriyoruz..bazen de toplanıp falcıya gidiyoruzJ

Şaka bir yana,ne kadar gereksiz yüklerle narin omuzlarımızı çökerttiğimizi anladıktan sonra hayat bir başka güzel oldu.Herşey sakince yoluna giriyor fazlalıkları attıkça ve eksikleri tamamladıkça..Herşeye uyarlayabilirsiniz bunu..Fazla kilolara,gıdınızdaki sarkmaya,sizi sinir eden iş arkadaşınıza,bir türlü aklınızdan çıkmayan eski sevgiliye..Biz yaptık olduJ tıklım tıklım dolu olan hayatımızda kıyı bucak bir temizlik yapınca her şey kendiliğinden yoluna giriverdi..

10 yıldır fırsat bulamadığım dalış deneyimini yaşadım geçen hafta..Kendimden utanıyorum.Böyle bir güzelliği kendimden esirgediğim için,kendime küstüm sudan çıkınca..yeni barıştık daha..Siz suyu sever misiniz bilmiyorum,ne seversiniz onu da bilmiyorum,ama mutlaka sevdiğiniz,istediğiniz,kendinizden türlü bahanelerle esirgediğiniz bir şeyler vardır hayatta,lütfen bu dünyadan gitmeden kendinize bir kıyak yapın ve sizi mutlu eden şeyler için hayatınızda yer açın,mutsuz edenleri atarak..yapamıyorsanız bana mail atın ben sizi taciz edeyimJ

Suyun altı harikaydı..tüm yoga derslerimde burundan nefes alıp verme tekniklerini öğrendikten sonra,şimdi ağzımdan nefes alabilecek miyim,tüpüm biterse ne olacak,hoca elimi bırakır da giderse yolu nasıl bulucam,öyle ya koskoca denizJ şeklindeki endişelerim suyun altına inince kendiliğinden yok oldu..Aman tanrımmmm dünya ne güzel bir yermiş ya,balık olmak istedim,yok yok dalgıç olmalıyım dedim sonra,ya da deniz yıldızı mı olsaydım,turuncu turuncu her görenin hayran olduğu..

 Ben yine dalıcam,ben canım ne istiyorsa bir yolunu bulup yaşamaya karar verdim..İşe gelmek bile ayrı bir zevk artık.. Bir başka arkadaşım için diyet yapmak zevkli hale geldi,çünkü biz fazlalıkları atıp, eksikleri tamamlıyoruz,kilo vermek değil bu,şişman ve çok yiyen o kadını atıp,fit,kendine güvenen, aynaya baktığında kendiyle gurur duyan bir kadını tamamlıyoruz..

Ne zamandır aklımda olan birkaç proje var,kitap yazmak istiyorum mesela,çok özel bir obje tasarım koleksiyonu oluşturmak istiyorum, etrafımdaki her şeye kendi dokunuşumu katmak için inanılmaz bir istek duyuyorum,bir arkadaşım makyaj uzmanı olmak istiyormuş,ama bankacı..olsun,bulduk bir yolunu.. Öyle mutlu olacaksa,her şeyin bir yolu var,siz karar verin yeter..

Kendinize aşık mısınız,yoksa önce hayattan,sonra diğer insanlardan,en son da kendinizden bıkma yolunda hızla ilerliyor musunuz?? Yapmayın.. Hayatınıza bir bakın,tıpkı yabancı birinin hayatına bakar gibi,tarafsızca..sonra biraz kendinize zaman ayırıp düşünün,bu hayatı birinden devralmış olsaydınız,öylece,şu haliyle,bir işyeri devralmış gibi,neleri değiştirmek istersiniz,fazlalıklar ve eksikler ne?? Listeleyin,projelendirir gibi,bir mimar gibi kendi üzerinizde çalışın,tadilat yapın hayatınızda,o eski pencereleri söküp atın,yeni bir pencereden bakmak nasıl olurdu???

Kendinize aşık mısınız?? OLMALISINIZ!!!

                                                                                                İsterseniz arayın,yazın,paylaşın,elinizi uzatın..

                                                                    

Hiç yorum yok: