2 Nisan 2012 Pazartesi

kendine aşık mısın?? varan 2:) female temmuz yazım


KENDİNİZE AŞIK MISINIZ?..

Kendine aşık mısın????
Vücuduna aşık mısın?..saçlarına..tenine..ellerine..göğüslerine..bacaklarına..ayak parmaklarına.. topuklarına..
Ve sonra..ruhuna..arzularına..yeteneklerine..gülümseyişine..yürüyüşüne aşık mısın?..bir kapıdan içeri girdiğinde estirdiğin o sana ait havaya aşık mısın?..
Ve sonra..zaaflarına..hatalarına..acizliklerine……
Kendine aşık mısın?????

OLMALISIN……

Merhaba..


kendini beğenmek kibirdir diye öğretildi bize değil mi..ben bir de aşık olmaktan söz ediyorum ki eyvahlar olsunJ her ay bundan söz etsek burada ve hep birlikte aslında sahip olduğumuz tek şey olan “kendimize” aşık olmanın bazen bedensel bazen ruhsal boyutlarında gezintiler yapsak,paylaşsak..Desem ki kendimize aşık olmaktan daha öncelikli bir şey yok,eğer mutlu doyumlu güvenli barışık keyifli bir hayat sürmek istiyorsak..Desem ki aşk hayatınız,iş hayatınız,sosyal hayatınız,
KENDİNİZE AŞIK MISINIZ?..


Kendine aşık mısın????
 Vücuduna aşık mısın?..saçlarına..tenine..ellerine..göğüslerine..bacaklarına..ayak parmaklarına.. topuklarına..
 Ve sonra..ruhuna..arzularına..yeteneklerine..gülümseyişine..yürüyüşüne aşık mısın?..bir kapıdan içeri girdiğinde estirdiğin o sana ait havaya aşık mısın?..
 Ve sonra..zaaflarına..hatalarına..acizliklerine……
 Kendine aşık mısın?????
 OLMALISIN……


Merhaba..
başarılarınız,maddi durumunuz,vücut ölçüleriniz,güzel gözlerinizin ne kadar ışıldadığı,kahkahalarınızın kaç oktav olduğu,kısacası yaşamınıza dahil olan her şeyin kalitesini kendinizle ilgili hisleriniz,kendinizle olan ilişkiniz belirliyor..ve desem ki ya kendinize aşıksınızdır,ruhunuzu saran beden denen giysiye bir tapınak gibi davranıyorsunuzdur o da aşkla parlıyordur ya da henüz aşık değilsinizdir,hatta şu anki hali size hiçte aşık olunacak gibi gelmiyordur,bedeniniz de gün geçtikçe solarak size karşılık veriyordur..hadi bu ilişkiyi aşka çevirelim..ve dıştan başlayalım..aslında içten başlamalıydık,içten kendinize aşık olduğunuzda dıştan bedeniniz zaten buna uyumlanacaktır,her hücreniz güzel görünmek için yeniden yapılanacaktır ama bunun için şimdilik biraz dıştan desteğe ihtiyacımız var..sonra o konuyu da paylaşırız..yiyip yiyip kilo almamayı,hep fit kalmayı,cildinizi ışıldatacak inanç sistemlerini konuşabilmemiz için önce dışarıdan inanmamızı sağlayacak,enerjimizi yükseltecek biraz desteğe ihtiyacımız olacaktır..Babor un çok sevdiğim bir sloganı var “bedenine iyi davran ki ruhun içinde rahat etsin”

O beden ki iyi göründüğüne emin olduğumuzda özgüvenimize tavan yaptıran,yürüyüşümüzü bile değiştiren,keyfimize keyif katan..

Eğer bugünlerde selülitim var,göbeğim çıktı,bikiniyi giydim ve en az 5 kilo vermeden denize gitmemeye yemin ettim,off lekelerim yine arttı,aslında kilom iyi ama kalçalarım yerçekimine yenik düşmüş gibi görünüyor gibi cümlelerden bir veya birkaçını kullandıysanız okumaya devam edin..çünkü konumuz ideal kiloya ve hayalinizdeki bedene ulaşmak..

Önce bazı kelimeleri ve onlarla kurduğumuz cümleleri dağarcığımızdan tamamen çıkarıyoruz..

 ŞİŞMANIM,ZAYIFLAYACAĞIM, KİLO ALDIM,VERECEĞİM,ZAYIFLAMAK,SARKMAK,KİLO VERME PROGRAMI..

unutun lütfen,bu kelimelerden herhangi birini kullandığınız her seferinde dilinizi ısırın.. nolur mantık aramayın bırakın birçok kişi için,benim için,işe yaradığı gibi sizin için de işe yarasın..bunların yerine iki önerim var..

1-KENDİME AŞIK OLUYORUM 2-İDEAL KİLOMA  VE BEDENİME ULAŞIYORUM.. olacağım değil,ulaşacağım değil..oluyorum ulaşıyorum..ya da kendi esinlendirici cümlenizi yazın ve buna odaklanın..ta ki her hücreniz buna inanana kadar tekrar edin..tuvalette tekrar edin,araba kullanırken tekrar edin,bikini denerken tekrar edin..sadece tekrar edin..küçücük adımlarla önce kendinizin aşık olacağı bedeni yaratmak için..

Bu arada her gün her fırsatta bedenimizin en beğendiğimiz yerleri için teşekkür edeceğiz bedenimize ve tanrıya.. böylece güzellikle ilgili olumlu bir enerji seviyesine çekmiş olacağız kendimizi..her sabah uyanır uyanmaz teşekkür etmek için en güzel zamandır..

Duşunuzu alıp bir limon ve bir kaşık bal eklediğiniz ılık suyunuzu içerken bir yandan tanrıya teşekkürlerinizi gönderin.

”Tanrım bu harika beden için sana teşekkür ediyorum.sağlıkla ışıldayan bedenim hergün daha da güzelleşiyor,hiç durmaksızın yenilenen hücrelerim sayesinde hergün gençleşiyorum.. bedenimin ihtiyaç duyduğu kadar yiyor ve hareket ediyorum..bedenim de hergün daha da güzelleşerek bana karşılık veriyor..şükürler olsun..”

İnanın bana yapacağınız sağlıklı beslenme ve egzersiz programı kadar önemli bu adımlar.çünkü bunlar olmaksızın ideal kiloya ulaşma programına istikrarlı bir şekilde devam etmeniz çok zor.bu söyledikleriniz sayesinde vücudunuzun sizinle işbirliği yapmasını sağlıyorsunuz.bir yandan da “tanrım sana teşekkür ediyorum egon sen duy” misali  sürekli başka pazartesi için sizi ikna etmeye çalışan egonuza “bak küçük hanım,artık ideal bedenime kavuşmaya,sağlıklı bir cilde sahip olmaya,fit ve sımsıkı bir bedenin içinde dolaşmaya karar verdim ve bunu seninle birlikte uygulayacağız” demiş oluyorsunuz.

Şimdi buraya kadar her şey tamam.peki ne yapacağız ve nelerden destek alacağız.etrafta öyle çok bölgesel şekillendirme,kilo verme,selülit giderme yöntemi var ki,hangisini seçeceğiz??

Acaba şehir fırsatlarını mı takip etsek,diyetisyene mi gitsek,yaşam koçundan mı yardım istesek, spora mı yazılsak,elektrotlara mı bağlansak,lazerin soğuğu mu iyidir sıcağı mı,step mi dans mı,top gym mi,pilates mi,ebru şallı diyeti mi yapsak,taş devri diyetinden mi faydalansak…….ne istiyorsanız,kime güveniyorsanız,hangi yöntem sizde yapma isteği uyandırıyorsa onu yapın.. vücudunuzu kime ve neye emanet edeceğinizi en iyi siz bilirsiniz..güven duyduğunuz bir antrenör olabilir,diyetisyen olabilir,estetik cerrah olabilir,estetisyen ya da güzellik merkezi olabilir..siz seçin..

Ama!!!!!

Lütfen ne yaparsanız yapın istikrarla yapın.

Ben merkezimde şu yolu takip ediyorum.Oturup uzun uzun sohbet ediyoruz önce.Çünkü şu an memnun olmadığınız o bedene sahip olmanızın öncelikli olarak inanç sisteminizle ilgili nedenleri var.Çözüme geçmeden önce onları gün ışığına çıkarmalıyız.Kendinizle bedeninizle, güzellikle,beslenmekle ilgili inançlarınız,alışkanlıklarınız neler,uyku saatleriniz,iş saatleriniz ne durumda,duygusal dünyanız ne alemde,spora karşı hisleriniz flört edecek gibi mi,hala platonik mi takılıyorsunuz..sizi sıcak bir ozon buharıyla yıkasam bundan nefret mi edersiniz,yoksa saunaya bayılanlardan mısınız..akşam gömleğini ütülemeniz gereken bir kocanız,ya da puzzle yapmanız gereken afacan bir oğlunuz mu var..öyle ya benim sizinle işbirliği içinde bir program çıkarabilmem için haftasonu katılacağınız açılışı bile bilmem gerekir..aksi takdirde yapacağımız program sizin uygulayamamanız ve her uygulayamadığınızda da kendinize olan inancınızın bir kademe daha aşağı düşmesiyle sonuçlanır..işte bak ben demiştim zayıflayamıyorum olmuyor..

Sizi tanıdıktan ve hayatınızın mevcut düzenini anladıktan sonra,o düzeni altüst etmeden, yavaşça size uygun programı hayatınıza sokmak için beraber bir plan yapıyoruz.. evet beslenmenizi biraz değiştirmeliyiz,bunun için gerekirse bir uzmandan yardım isteriz,bazen benim sabah için önereceğim harika meyvelerin karışımından oluşan detoks içeceği bile sorunun yarısını çözecektir..tarifini vereceğim merak etmeyinJ

Şunu hiç unutmayın,sadece sağlıklı beslenmek,sadece spor,sadece bölgesel incelme cihazları,sadece ozon sauna,sadece inanmak,sadece o bu şu değil..doğru olan istediğiniz sonuca en kısa zamanda,en sağlıklı şekilde,sizin yaşam koşullarınıza uygun zamanlama ve bütçeyle ve hepsinden önce kalıcı bir uygulamayla ulaşmaktır..

Ben inanç sisteminizle başlayıp,beslenmenizi minik minik değiştirerek,çok uzun sürüp motivasyonunuzu kaybetmemeniz adına da,ozon sauna,ödem giderici,bölgesel şekillendirme üzerine 2milyonun üzerinde farklı program uygulayabilen ultratone future pro teknolojisi, gerekirse vakumlama,selülit için hem elektro hem de özel karışım yağlarla el masajları,ve tabi ki sporla bütünlenen bir programın sonuçlarının muhteşem olduğunu bizzat hergün gözlemliyorum..

Beslenmenizle kilo kaybınızı sağlarken,bölgesel incelme cihazlarıyla,saunalarla istediğimiz bölgeleri istediğimiz şekle sokabiliyoruz artık.spora gelince,böyle harika bir duyguyu kaçırmanızı asla istemem..lütfen ne seviyorsanız onu yapın ama mutlaka bedeninizi hareket ettirin..yüzün,dans edin,pilates yapın,oryantale başlayın,tenis oynayın..hangisinden hoşlanıyorsanız onu yapın,enerjinizin,mutluluğunuzun kendinize saygınızın bile arttığını şaşırarak göreceksiniz..

-Bir kere hemen günlük öğünlerinizi 6 ya çıkarmaya çalışın.e ben iki öğünle bu kilodayım demeyin..Az yediğiniz zaman vücut bir sonraki  enerji kaynağının ne zaman geleceğini bilmediği için,yedek enerji deposu olarak yağ tutar.Yani ideal kilonuza ulaşmak için sakın daha az yemeyin.Sadece doğru şeyleri sık sık yiyin.

-Hergün yemek aralarında azar azar organik ceviz,tuzsuz badem veya kaju fıstığı yiyin.

-bir de az önce bahsettiğim sabah enerji deposu DETOKS İÇECEĞİ var..mucize gibi..umarım evinizde katı meyve sıkacağı vardırJ üşenmeyin yapın sadece 5 dk sürüyor..

 1 ananas-4 adet yeşil elma-1 salatalık-1kök kereviz sapı-8-10 yaprak ıspanak-1limon ve 1 avakado..elmaların bir tanesini ve avokadoyu ayırıp gerisini katı meyve sıkacağından geçiriyorsunuz..cıkan suyun içine bir elmayı ve avakadoyu dilimleyip içine de biraz buz katıp blenderda çarpıyorsunuz..ve her sabah öğlene kadar bu karşımı içiyorsunuz..sadece bir hafta deneyin..tadı harika,müthiş bir temizleyici,aynı zamanda da harika bir kahvaltıdır..sonuçlarıyla ilgili rakamsal bilgi vermeyeceğim ama şaşıracaksınızJ yan etkisi ise cildinizin ışıldamasını sağlaması.

Cilt demişken lütfen güneş koruyucularınızı unutmayın..sonra o lekeleri tedavi etmek için aylarca uğraşıyoruzJ

Veee yoga.. mutlaka yogayı hayatınıza sokun..kaybettiğiniz yağlarla birlikte,vücudunuzda tıkanıp kalmış tüm enerjinizin sizin lehinize sağlıklı bir şekilde yeniden akmaya başlaması için mutlaka yoga öneriyorum..doğru nefes alıp vermek ideal kilonuza ulaşmak için en önemli ihtiyaçlarınızdan biri olacak..bedeninizin doğru nefese ne kadar ihtiyacı olduğunu ancak yoga yaptığınızda anlayacaksınız..yoga için sizleri misafir edebilirim bana ulaşın ve yoga seanslarımızda misafir olun,bunu denemelisiniz..

Aslında sizinle biran önce paylaşmak istediğim öyle çok şey var ki;ayrı bir dergi çıkarmak gerekecek..o yüzden toparlayalım..

KENDİNİZE AŞIK MISINIZ??

OLMALISINIZ….

Kendinize iyi davranın..

2 yorum:

Begonvilli Ev dedi ki...

Sondan başa doğru giderek okudum yazılarını ve çok beğendim. Artık her gün buralardayım. Harika paylaşımlarının takipçisiyim. Sevgiler...

Not:Bir de şu yorumlarda kelime doğrulama olmasa. Yorum ayarlarından kelime doğrulamayı kaldır bence. Ciddi zaman kaybı, çok da işe yarar bir şey değil.

sibel soyturk dedi ki...

hosgeldııınnn...ben de senın begonvıllerıne bayıldımm:)))