26 Haziran 2012 Salı

bugün küçük bir kadınla aşk konuştuk:)

aşk ne harika bir duygu..benim için,aşkın var olduğunu bilmek yaşamı çok daha anlamlı bir hale getiriyor..biliyorum her zaman çok keyifli olmayabiliyor,hatta genellikle acı veren, üzen, bazen süründüren,çaresiz hissettiren bir ruh hali,aşık olma hali:)
ama verdiği coşku,tutku ve yaşadığını hissetme duygusu herşeye değer..nedensiz bir bağ hissetmek,dünün tamamen yabancısının,bugünün herşeyi olabilmesi..tanıştığınızda hiçbirşeyiniz olan biri,anlamsızca birden herşeyiniz oluveriyor..birden umutlarınız,özlediğiniz, istediğiniz oluveriyor ve siz bunun nedenini bile bilemiyorsunuz.. sihir gibi..
o haldeyken onun yerine kimseleri koymanız mümkün görünmüyor mesela..bugüne kadar yaptığınız herşey eksikmiş te siz yeni farketmişsiniz meğer :)
ne güzel bir haldir aşık olma hali..
öylesine nedensiz bir coşku..herşeyde coşku ama,olumsuz duygularda da bir coşma durumu.. en başta korku..tüm korkular birden su yüzüne çıkar sanki..çünkü anı yaşayabilme, anda kalabilme yeteneğinden epeyce yoksunuzdur,insanlığın en büyük handikapıdır bu.. bir türlü,bir dk sonrasını düşünmeksizin bırakamayız kendimizi ana..neler kaçırdığımızı bir bilsek..
oysa ki bırak kendini..güvenle bırak..bir dk sonrasını berbat etmenin en sağlam yolunu söyleyeyim mi;bir dk öncesinde duyduğumuz endişe:))
 bırak kendini..duygularına ve hissettiklerine anda sahip çık..hissettiğin her duyguya severek sevinerek sahip çık.. bu özlem mi,özlemeyi sev,ne kadar zarif bir duygudur özlem.. hissettiğin derin bir bağlılığın kaybetme korkusu mu,ne kadar naif bir duygu aslında, kaybetmekten korkacak kadar sevebilmek..sahip çık o duyguna,kaybedene kadar tadını çıkar,bu keyifli ruh halinin.. kimse kimseyi kaybetmez zaten,yanyana olmamak kaybetmek midir,bunu iyice düşünmek lazım:) belki de asla yanyana olamayacağını düşündüğün bir aşka düştün..ne kadar masum.. sahip olmak zorunda mısın o bedene,o ruha,olmadan da tadını çıkaramaz mısın gerçekten.. hastalıklı bir şekilde anda kalamama durumundayız, hastalıklı bir şekilde kendimize, ruhumuza,bedenimize,duygularımıza saygı gösterememe durumundayız..
bırakkk.. sen kendine,duygularına,aşkına,özlemine,korkularına şefkat göster sadece.. onlar


senin,sana ait..ne güzelsin bu halinle,ne kadar özelsin.. duygularını tek tek sev,kendine ait herşeyi tek tek sev..sen busun,şu anda busun..5 dk sonra değişeceksin,her an değişiyorsun,her anını sev.. hiçbirşey kalıcı değil lütfen bunun farkına var.. birşeyleri stabil hale getirmek için sarfettiğin çaba yüzünden,anları kaçırıyorsun..ve hep yorgunsun.. birşeyler istemek harika,binlerce şeyin hayalini kurmak da öyle,ama istemeyi ve hayal etmeyi sev,istediklerinin olmasına bağlama hayatını..anları kaçırıyorsun.. hiçbirşeyin arkasından koşma,sadece sevgiyle bak,ve sen anları yaşayarak sakince yürümeye devam et,koşarak kaçırdığın anlar yüzünden,andaki duygularının yerini sadece endişeler alıyor çünkü..üzüldüğünde sev üzüntünü,ona şefkat göster,sadece şefkate ihtiyaç var o an çünkü.. sen su gibi ak,hayatının içinde,kendine dair herşeyi çok severek,hoşgörünün,umudun, sevginin,aşkın en büyüğünü kendine vererek.. sen kendi kendini öyle çok sev ki,yaşamın sana getirdiği herşeyi,sevgiye dönüştür ki,yaşam sana sevgiden başka birşey veremesin..
aşık olduğunda kutla bunu..karşılığına bakmadan,nedenini irdelemeden,şimdi ne olacak diye hesap kitaba girişmeden,kaç yıl sürecek,sonu nereye varacak,dıtdırı vıttırı demeden.. aşık oldun kutla bunu..
bir adamı ya da kadını herşeyden çok istiyorsun artık..onu özlüyorsun..onun varlığı sana heyecan veriyor.. dünkü hiçkimse,bugünkü herşeyin oldu..yarın ne olacağını bilmek mümkün mü peki..kaçırma,kutla bunu..
ona dokunabiliyorsan,bugün dokun..yarın???? (yarını yarın göreceksin sadece,şu an yarın için yapabileceğin hiç ama hiçbirşey yok anla bunu)
ona dokunamıyorsan,onu öyle güzel özle ki,içinden taşsın aşk..ve o anı kaçırma..
sen aşkına aşık olmalısın..ve hep anda kalmalısın..

1 yorum:

Anonim dedi ki...

aşkı bildiginizimi zannediyorsunuz
eger aşkı herkez bilebilseydi dünya
çokdaha yaşanabilir bir yer olurdu