16 Eylül 2012 Pazar

..ama yine de anneyim..gel de yuregime anlat..

Evet biliyorum,anneler yavrularının bu yasam deneyimindeki rehberleridir..
Biliyorum minik kuslar gunu geldiginde yuvadan ucarlar,ucmalıdırlar..
Biliyorum bu onun yasam yolu ve ben bugune kadar aynı catı altında bugunden sonra da istedigi an yanında, bazen telefonun ucunda bazen mailin basında,bazen dualarımla ve tum zamanlarda da kalbimle,omrum oldukca onun yasam yolunda rehberi ve yol arkadası olmaya devam edecegim..
Evet biliyorum benim kuzum,tam da hep olmasına cabaladıgım gibi,hayal kurmayı,ne istedigini bilmeyi, hayallerinin pesinden gitmeyi ogrendi.. O guzel hayallerini gerceklestirmek icin adımı attı..
evet evet ben bunların hepsini biliyorum..hersey onun icin cok guzel olacak bunu da biliyorum..
..ama gel tum bunları benim yuregime anlat hadi..5 yasından beri basbasa yasadıgım,ev arkadasım,hayat arkadasım,aksam eve gidis nedenim, uzgunsem o uzulmesin diye kendimi toparlama nedenim,okudugum her kitabı anlasa da anlamasa da anlatmaya okutmaya calıstıgım,anne bak bu sarkıyı duydun mu dediginde sevsem de sevmesem de supermis diye sonuna kadar dinleme nedenim,en zor hayır diyebildigim,ayaklarını opebildigim,kendim icin coktan vazgectigim herseyi onun icin isteyebildigim,evdeki tek sesim,kendi sarkısını soylemek uzere gitti...
Hadi gel benim yuregime anlat simdi bunun aslında harika birsey oldugunu..
Simdi ben onu yeni yasamına emanet edip donerken,gozlerimin ici yana yana kucuk bir mola verdigim yerde,belki agzımı tatlandırırsam,birkac mutluluk hormonumu harekete gecirirsem,arar naber kuzum nasıl geciyor ilk ozgur aksamın diyebilecek neseyi bulurum diye albeninin kucuk top top cikolatalarından aldım..paketi actım,iki tane agzıma attım..bir de gordum ki,benim bogazımda o meshur dugumlerden biri olusmus..hem de en kocamanından..dugumun adı,yagmur olsa bu bir kutu bize yetmezdi..
Zaten ekstra calısan gozyası bezleri,anında tum performansını sergiliyor tabi ki..Ve telefon edilemiyor..
Kucuk cikolata topları yerine bir agrı kesici alınıp,yola cıkılıyor,sanki bu agrıyı kesebilecek bir agrı kesici varmıs gibi..

2 yorum:

Anonim dedi ki...

:) yerim
zuzie

Anonim dedi ki...

bende bir babayım ama sı var?
20 yıl sonra eşim demezmi vargit be adam kendine başka ev tut . evet ben bir kocayım