15 Aralık 2012 Cumartesi

seviyor musun,sanıyor musun??

paylasmak ıstedıgım o kadar cok duygum ve dusuncem var kı,tek tek dunyadakı herkesle ıletısım kurmak ıstıyorum bazen:)
o kadar cok sevgı hıssedıyorum kı tasıyorum sankı..sonra varlıgım bana dıyor kı,dunyadakı herkesle tek tek ıletısım kurmaya gerek yok..zaten hepımız bırız ve aynı kaynaga baglıyız,sımdı su an yuregınde sevgıyı hıssederek zaten tum evrenle paylasıyorsun..
kosulsuz sevgıyı ogrenmeye calısıyoruz hep bırlıkte..bunun ıcın zaman zaman sevgısız olduk,zaman zaman sevgıyı durumlara bagladık,zaman zaman baska duyguları sevgı sandık..sevgının ozgurlestıren gucunu farketmek ıcın sevgısızlıgın her turlu halını yasamamız gerekıyordu belkı de..
evrendekı tekkk guc sevgı bence..
 12.12.12 de bız saat tam 12 de evrenın sonsuz sevgı kaynagına baglanmak yuregımızde sevgıyı demırlemek adına medıtasyon yaptık.. bunun ıcın medıtasyon yapmamıza ya da boyle ozel tarıhlerı beklememıze gerek yok elbette..sevgıyı yuregımızde hıssetmeye ızın verdıgımız her an ozel ve her an medıtasyondur zaten..medıtasyon dedıgımız anın farkında olmaktan ote bırsey degıl aslında.. zıhınsel karmasadan uzaklasıp anda kaldıgımız her an..
sevgıye ne kadar ıhtıyacımız var farkında mıyız gercekten.. adını ask koydugumuz beklentılerle dolu bagımlılıklarla dolu o sey degıl ıhtıyacımız olan..ya da dostluk arkadaslık adına,karsılıklı cıkarlar dogrultusunda yarattıgımız ılıskı de degıl.. kosulsuzca sadece oylece sevmek,bızı doyuran sey..
bır dusunsenıze,ask dıyoruz,alıp yerden yere vurup,ıstedıgımız hale cevırmeye calısıp,savaslar, stratejıler yaratıp mutsuz oluyoruz.. sahıp olma arzumuzu tatmın edemezsek ne ask kalıyor ne mesk..
bunun neresınde sevgı var..
sevmek ıcın neden arıyorsak
sevmek kosullara baglıysa,
sahıp olamadıgımızda degısıyorsa,
birşeyi sadece oylece,oldugu gıbı sevemıyorsak,
bır ınsanı oylece,sadece o oldugu ıcın sevemıyorsak...
herseyı degıstırmeye donusturmeye sahıplenmeye calısıyor ve ancak bızım olduklarında ve bızım ıstedıgımız gıbı olduklarında tam sevecegımızı dusunuyorsak...BUNUN NERESINDE SEVGI VAR..
tum bunlar aslında kendımızı sevmeyı basaramadıgımız ıcın olmuyor mu sızce..
once kendımızı oldugumuz gıbı sevmelıyız..oldugumuz halımızle sevılmeyı hakedıyoruz ve once, herseyden once kendımızı sevmelıyız..daha ıradelı ya da daha basarılı oldugumuzda degıl,daha zayıf ya da daha guzel oldugumuzda degıl,her sekılde,sımdı,oylece,her nasılsak bu halımızı severek baslamalıyız sevmeye:)
cunku tum daha lar arkasından gelecek..sevgı cok narın bır duygu olmakla beraber oyle buyuk bır guc barındırıyor kı ıcınde,kendınızde donusturmek ıstedıgınız herseyı ancak sevgının gucuyle donusturebılecegınızı goreceksınız..
ınsan kendını oylece oldugu gıbı sevdıgınde,kendısı dısındakı herseyı de oldugu gıbı sevebılmeyı basarıyor,cunku sevgının kosullar ya da ozellıklerle ılgılı olmadıgını kesfedıyor..sevgı sadece sevgıdır.. sevgı bızım en buyuk gucumuzdur..
herseyı oldugu gıbı kabullenebılme gucudur..
ıyı ya da kotu dıye yargılamama gucudur..
yasamımızda hoslanmadıgımız dırendıgımız herseyın sadece bakıs acısından ıbaret oldugunu anlama gucudur..
bakıs acımızı degıstırdıgımızde dunyaları degıstırebılecegımızı bılme gucudur..
herseye,yasayan herseye,her canlıya ve her cansıza,hatta olan herseye saygı gosterebılme gucudur..
sevgı bu dunyadakı en buyuk ve tek gucc..
sevgıyle kalın:)


Hiç yorum yok: