20 Nisan 2013 Cumartesi

GECİKMİŞ BİR YENİ YIL YAZISI..bu yıl neler öğrendim nelerr..

bu yazıyı 30.12.2012 de yazmıştım..paylaşmak için uygun zaman bugünmüş..

Ne kadar güzel birgün!Her zaman sevmişimdir yılbaşı arifelerini.. Sanki bir envanter çıkarma zamanı gibi gelir bana..

Gerçekten zorlayıcı bir yıldı 2012..Bir o kadar da öğretici ve geliştirici..

**Bu yıl ençok kendini dürüstçe,öylece olduğun gibi ifade edebilmenin önemini anladım..kendine dürüst olmak,kendine dönmek ve bakmak;dürüstlüğün verdiği özgürlüğü yaşayabilme hakkını vermek kendine :)
Kendine dürüst ve içten olduğunda dış dünyaya kendini özgürce ifade edebildiğini farkettim..Kendine dair her duyguyu kabullenip,kolayca ifade edebilmek büyük özgürlük..Sadece dürüst olmaya bir anda karar veriyorsun ve o andan itibaren neysen o'sun!..bu harika birşey..
Burada şu kişi bu kişi diye seçim yapmak yok!..Sen kendi kendine dürüst olmaya başladığın an gerisi geliyor.Bu güzel bir olgunluk ve kabulleniş..Etraftakiler pek anlamıyorlar, altında birşeyler arıyorlar her söylediğinin.. Amaç zaten kinsenin seni anlaması değil..Tam tersine dürüstlük bir yandan sessizlik getiriyor.Vara yoğa herkesle herşeyi konuşmamaya başlıyorsun..Kendi kendine dürüstsen zaten kiminle neyi paylasıp paylaşmayacağını içsel bir bilgelikle bilmeye başlıyorsun..Böylece sohbetlerinin şekli de değişiyor..Dün yerine an'ı konusuyorsun..
Aynı zamanda bahane bulmayı kılıf uydurmayı da bırakıyorsun..Neyse o,kendini olduğun gibi ifade ediyorsun..
Belki de kendini kabullendikten sonra geliyor gercek durustluk!..Kendini herşeyinle kabullenip sevdiğinde ne bahaneye ne korunmaya ne de yalana gerek kalmıyor!..
2012 de bunu bana dedikodu yaparak öğreten arkadaşlarıma teşekkür ediyorum..Onları seviyorum..Benim yanımda başka arkamdan başka bir kimliğe bürünen herkese teşekkür ediyorum..Bana aynı zamanda herşeyi anlatıp herşeyi dinleyip,vır vır vır irdelememeyi öğrettiler.Böylece çok daha sağlıklı paylaşımlara sahip oldum..Ayrıca içinde sevgi olmayan herşeyi bırakabilmemi sağladılar..Enerjisel olarak da beni bir kademe yukarı taşıdılar, genişlettiler..onlara canı gönülden teşekkür ediyorum..

**Ayrıca bu yıl sevgide ve kabullenişte kalmanın önemini öğrendim.Zor sınavlarla:))) Korkunun ve endişenin akışa güvenmeyip birşeylere sıkı sıkı yapışmanın sonuçlarını öğrendim..Tek yapılması gereken ne istediğini bilmek ve hergün yapabildiğinin en iyisini yapıp akışa güvenmekmiş..
Hergün olabildiğinin en iyisi olmak çok huzur verici bir duyguymuş..
Kendini en iyi versiyonunda ifade etmek! Yaptığın herşeye yaşadığın her ana kendini olabildiğinin en iyi haliyle katmak..yapmak isteöediğin hiçbirşeyi de yapmamak!..Bu da bir nevi dürüstlük aslında..Evrene,kendi tanrısallığına dürüstlük! Dırdır ederek,sanki mecburmuşsun gibi davranarak,birşeyleri yarım yamalak yapmana bahaneler uydurarak kimi kandırdığını sanıyorsun ki!..Coskudan uzak yaptığın herşey sadece kendine,yeteneklerine ve yaşam enerjine ihanet!..
Potansiyelimizin sınırsız olduğunu biliyorum,ne istersek yapacak,yaratacak,oluşturacak güçte olduğumuzu da..
Bahaneleri bırakıp,sadece hergünümü sevdiğim istediğim şeyleri yaparak,severek yaparak,yaptığım herşeye kendi özel dokunuşumu katarak ve akışa güvenerek mucizeler yaratabileceğimi biliyorum artık!..

**Bu yıl sağlıklı beslenmeyi ve bedenime saygı göstermeyi öğrendim..Ne kadar harika bir araca sahip olduğumuzu anladım.Bedenimin her cm sine özen göstermeyi,onu sevmeyi,onu doğru beslemeyi,hareket ettirmeyi öğrendim..Yoga için teşekkür ediyorum Seycan'a ve kendime..Canlı beslenmeyi öğrendiğim ve uyguladığım için çok mutlu ve hafif hissediyorum kendimi..Bedenimi seviyorum onu sevgi ve ışıkla dolduruyorum:)

**Bu yıl Tanrılar Okulu,MS2150 ve Beyaz Kitap beni inanılmaz geliştirdi..Anlayış,farkındalık ve sevgi düzeyimi yükseltti..Yaşadığım birçok sınav beni çareler aramaya yönlendirdi ve ben bu harika kitaplarda çareler buldum ve daha fazlasını...Bulurken genişledim ve geliştim..Yazarlarına sonsuz teşekkürler ediyorum ellerine ve yüreklerine sağlık!..

**Bu yıl,istikrar için,uzun zamandır başlamak isteyip ertelediğim şeyler için,disiplinli olmak ve atalete düşmemek için ne yapmam gerektiğini de öğrendim.. sadece başlamak ve devam etmek..Bir kez karar verdiğinde,o şeyi yapmak istediğini bildiğinde,durup başında beklemeyeceksin..Yapsam mı yapmasam mı,yarın mı yapsam demeyeceksin..dusunmeden derhal yapacaksın..Egon değişikliği sevmiyor,hareketsiz kalman için seni ikna etmeye çalışıyor,onunla tartışma,onu da yanına al,sustur ve yapppp!...

**Bu yıl eylemin korkuya iyi geldiğini öğrendim..Oturup endişelenmek yerine,kalk ve birşeyler yap!..akışı ancak eylem değiştirebiliyor..Kendimi endişe ve korkularla felç ettikten sonra,bunun sadece korkularımı yaşamamı hızlandırdığını öğrendim!..Dolayısıyla yaşamda korkacak hiçbirşey olmadığını örendim..Her korkumu babalar gibi yaşadıktan sonra:)))

**Bu yıl iç sesimi daha iyi duyabilmayi öğrendim..Sabrın beklemek değil,izin vermek olduğunu..Herkesin ve herşeyin kendini ifade etmesine izin vermek,sadece gözlemlemek ve kendimi ifade etmekmiş sabır..O,neyse o olacak,degiştirmek,önlem almak ya da kaçmak değil çözüm:)) Herkes ve herşey kendi varoluşuna ve enerji seviyesine göre,kendini ifade edecek yaşamda,sen de bunun karşısında ne hissediyorsan ve ne yapman gerekiyorsa onu yapacaksın..Kimseyi ve hiçbirşeyi değiştirmek için,önlemek ya da dönüştürmek için,gereksiz ve zaten yararsız bir çabaya girişmeyeceksin..Cünku sen kıcını da yırtsan kendin dışında hiçbirşeyi değiştiremezsin:)))

**Korku enerjisinden değil,sevgi enerjisinden hareket edebilmekmiş herşeyin anahtarı aslında!..
Her davranışıma bakmayı öğrendim..Her isteğime bakmaya başladım,bu korku mu sevgi mi diye..Ve anda bunu değiştirmeyi öğrendim..Geçmiş için yapacak birşey yok,geçmişi de geleceği de sadece bu anda değiştirebilirim,bu anda verdiğim her karar gecmişimi şifalandırırken,geleceğimi de yaratıyor,sevgide kalmayı,korku bazlı değil sevgi bazlı kararlar vermeyi öğrendim..

**Başıma gelen her olaya "bu bana ne anlatmak istiyor,burada bana ayna olan ne" diye bakmayı öğrendim..Burada beni ilgilendiren,benim görmem gereken asıl konu nedir? Bu benim hangi karanlık yanımı aydınlatmak,ışıga ve sevgiye cevırmek,bana anlayış katmak için başıma geldi diye bakmayı öğrendim..

**2012 yılı benim için her anlamda zor sınavlarla dolu,yaşama dair her alanımın altüst olup,karamsarlık ve korkularla dolup dolup taşıp,bazen yaşamak istemeyecek kadar zorlandığım,oysa şimdi baktığım yerden ne kadar öğretici olduğunu farkettiğim bir yıldı..
Bunlar yaşanmasaydı kesinlikle bu kadar öğrenemez,genişleyemez ve olgunlaşamazdım..
BUNA EMEĞİ GEÇEN HERKESE SONSUZ TEŞEKKÜR EDİYORUM..bana ışık oldunuz..


Hiç yorum yok: