29 Eylül 2013 Pazar

Yaşam koçu olmak!

Yıllar önce işimle ilgili birtakım seminerlere katıldığımda iki yönlü etkilenirdim.. Birincisi amacına uygun şekilde iş geliştirme ve bazı yeni bakış açıları edinme,ikincisi ise inanılmaz bir özlem ve özenti:)
O insanların sahneye çıkıp gözlerimizin içine bakarak yaşamlarımızda değişiklikler yapabilecek bilgileri paylaşırken yaşadıkları coşkuyu ve tatmin duygusunu yaşayabilmek için derin bir özlem ve ihtiyaç hissederdim! O zamanki işimin bana bunu sağlama ihtimali hiç yoktu ve ben bunu yaşamak için tutuşurdum:)
En büyük hayalim sahnede olmak ve insanların gözlerinin içindeki ışığı yükseltecek birşeyler söyleyebilmekti..
Dünyaya sadece bu sekilde yeterince katkı sağladığım konusunda emin olacaktım..Başka ne yaparsam yapayım bu ihtiyacı tatmin etmem mumkun olmayacaktı ve olmadı da!
Yaklaşık 15 yıl bambaşka işlerle uğraştım.. Güzellik dünyasına daldım ve kozmetikle başlayan kariyerim güzellik sektöründe gayet başarılı çalışmalar ve yatırımlarla devam etti..Bu arada ben diyeyim 100 siz deyin 500 kitaplığım desin 1000 kitap okudum ve hepsi kişisel gelişim,zihinsel, ruhsal sağlık,ilişkiler, iletişim,ruh-zihin-beden üçlemesinin dengesi,yoga,nefes,meditasyon,binlerce teknik içeren yayınlardı..Bunları okuyor ve mevcut işime ayırdığım enerjiden çok daha fazlasını okuduklarımı birileriyle paylaşmaya harcıyordum.Ve buna bayılıyordum:)
Tek bir kişiye minik bir farkındalık kattığımda inanılmaz bir tatmin hissediyordum..
Ve birgün artık işlerim iyi gitmemeye başladı.Olmuyordu ne yapsam olmuyordu. Sanki kaderim tersine dönmüş gibi işimle ilgili elimi attığım herşey elimde kalıyordu.Uzunca bir direnmeden sonra herşeyi akışına bırakmaya karar verdim zaten başka çarem de yoktu.Görünürde herşey tamamdı ama birşeyler hiç de benden yana değildi.
Herşeyi akışına bırakırken tutunacak birşeyler lazımdı,çünkü yıllardır tutunduğum şey benden gidiyordu,sanki benimle ilgili tüm enerjisi bitmişti! Belki de benim onunla ilgili tüm enerjim bitmişti ama o sırada gördüğüm şey tersi gibiydi!
Ve günlerce endişeden sonra,okuduğum tüm kitaplardaki anafikri hatırladım. Belki de artık aslında ne istediğimi hatırlamanın vakti gelmişti!
İçimdeki bu derinden ama cılızca gelen sese tutundum ve koçluk eğitimi almaya karar verdim:)
Bir yıl boyunca eğitim aldım,temel koçluk,yaşam koçluğu,eğitim ve öğrenci koçluğu,ilişkiler koçluğu,kuantum,EFT ve bir yandan öğrendiğim herşeyi karşıma çıkan herkese uygulayarak:)
İşte buydu,eğitimlere zevkle gidiyor,en basit konuyu bile saatlerce çalışıyor ve öğrendiğim herşeyi dünyanın geri kalanıyla paylaşmak için sabırsızlanıyordum..
Ve hala öğreniyor,hala okuyor,hala yazıyor,hala önüme çıkan herkesle paylaşıyor ve tüm bunları dünyanın geri kalanıyla paylaşmak için sabırsızlanıyorum:)
İnsanın yüreğindeki işi yapması böyle bir şey!
Sizi heyecanlandıran,size enerji üstüne enerji katan,kendinizi tam ve bütün hissettiğiniz işi yapmak için,başka çareniz kalmamasını beklemeyin!

Hiç yorum yok: